Mutfak Dekorasyonu için Püf Noktaları

Mutfak Dekorasyonu için Püf Noktaları

Mutfak, özellikle bayanlar için evlerin en önemli bölgesidir. Ev hanımlarının bütün gün zaman geçirdikleri ve işlerini gerçekleştirdikleri mutfaklar için birbirinden güzel ve işlevsel dekorasyon önerileri ile karşınızdayız. Mutfak dekorasyonu için püf noktaları için sizlere madde madde öneriler vermek istiyoruz.

Geniş Mutfaklar için Dekorasyon

Fayanslar : Mutfak fayanslar küçük ancak etkili ayrıntıların başında gelmektedir. Mutfakların hemen hemen hepsinde duvarlar çeşitli fayanslar ile hazırlanır iken renkli fayanslar mutfağınıza farklı bir hava katacak. Özellikle çeşitli desenlerinde yer aldığı dikkat çekici fayansları mutfağınızda düşünmelisiniz.

Dolaplar : Mutfak dolapları bayanların en çok dikkat ettiği noktalar arasında yer alıyor. İşlevsel ve her aradıklarını ellerinin altında bulmak isteyen bayanlar için geniş mutfakların hemen hemen her alanlarında dolaplar yer alacak. 2015 mutfak dekorasyonu örneklerini incelediğimizde özellikle dolapların mutfak içerisinde L şeklinde monte edildiğini görüyoruz. Sizde bu şekilde duvarlarınıza mutfak dolaplarınızı yerleştirebilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak dolaplarının mutfak içerisindeki yerleşimi kadar renkleri de önemlidir. Mutfak dolapları çok açık renk olmayacağı gibi çok koyu da olmamalı ve aradaki o renk tonu yakalanmalıdır. Açık renkli dolaplar mutfak çok fazla yağ ve kir tutacak çok koyu dolaplar ise ferah bir salonu gölgede bırakmaktadır.

Geniş bir mutfağa sahipseniz yemek masası tercih etmelisiniz. Genellikle mutfakta zaman geçirdiğiniz için hem burada rahat rahat oturup kahvaltı ve diğer öğünlerinizi yiyebilir hem de kalabalık misafirlerinizi ağırlamak için kullanabilirsiniz.

Alacağınız yemek masası ve sandalyelerinin açık renklere sahip olmasına ve çeşitli desenlere sahip olmasına özen gösteriniz.

Halı : Mutfak halısı yine küçük ancak etkili detaylar arasında yer almaktadır. Dekorasyonda renk ve model uyumu kadar halıların kir tutma olasılığı da düşünülmelidir. Halı seçerken tüylü halılar yerine samur halı olarak bilinen halıları tercih edebilirsiniz.

Mutfağınızın daha güzel ve şık olması için yukarıdaki ayrıntılar ile birlikte renkli aksesuarlara yer vermelisiniz. Mutfak duvarlarına yerleştireceğiniz raflara renkli saksılar veya mutfak eşyalarınızı sergileyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

Leave a Comment