Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Her yaştan insanın başka hiçbir acıya benzetmediği diş ağrısı, sakinleştirecek bir adım atılmadığında işleri çığırından çıkarır. Uyutmaz çalıştırmaz ve böylece insanı günlük rutinlerinden uzaklaştırır. Kimi zaman işte, kimi zaman okulda, kimi zaman ise uykuda yakalayan diş ağrısına ne iyi gelir, acıyı çekmeden öğrenmek gerekir.

Diş ağrısı öyle bir şeydir ki, diş ağrısını çektikten sonra insanlar, diş ağrısına karşı iyi gelen yiyecekleri evlerinde uygun bir yerde saklarlar. Sinsi bir şekilde gelişen çürükler veya diş eti rahatsızlıklarının birden ortaya çıkardığı diş ağrıları doktora gidilemeyecek zaman ve mekânlarda musallat olursa önlem almak doğal yollardan mümkün olabilmektedir. Ancak şiddetli gelişen diş ağrılarında doğal yöntemlere bakmadan önce güçlü bir ağrı kesici (parasetamol) ilaç almak en iyi yol olacaktır.

Şimdi dilerseniz diş ağrısına ne iyi gelir inceleyelim ve öğrenelim;

Diş ağrısına karşı alınabilecek önlemler duruma göre değişebilmektedir. Yemeklerden sonra diş aralarında kalan artıkların oluşturduğu diş ağrılarında kürdan veya farklı bir çöp ile karıştırmak yerine, dişinizi yumuşak hareketlerle fırçalamak tercih edilmelidir. Aşırı soğuk ve sıcak içeceklerden, diş ağrınız geçene kadar uzak durmalısınız.

Gece yatarken kapıldığınız ağrıda, başınızın altına yüksek bir şey koymak çözüm olabilir. Maydanoz veya karanfil çiğnemek, şekerli ılık su veya tuzlu su ile gargara yapmak, çözüm olabilir. sarımsak ve kuru üzümü dört bardak suda on beş dakika kaynatmak ve yine gargara yapmak ağrınızı azaltacaktır.

Benzer Yazılar

Leave a Comment