BT Terapisi Nedir?

BT terapi

BT Terapi Mezoterapinin alt dallarından biridir. Daha çık tanımıyla bir mezoterapi işlemidir. Uygulanmışı daha farklıdır. Bu işlem yılda 2 kez uygulanır. Bu nedenle çok tercih edilen bir yöntemdir.

BT Terapisi Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemde seans sıklığı az olduğundan işlem uzun sürmektedir. Tek seferde sıradan bir mezoterapiden çok daha fazla iğneleme yapılmaktadır. BT’nin etkisi özellikle kılcal damarlar üzerinde görülür. Kılcal damarları besleyen sayısını artıran BT Terapi, saçların sağlıklı ve güçlü kalmasını sağlar.

BT Terapi Kimlere Uygulanır.

Bu terapi yöntemi özellikle yurt dışından gelen hastalara uygulanmaktadır. Çünkü kısıtlı vakti olan misafirler, kısa sürede sonuç almak isterler. İlk seanstan sonra 6 ila 8 ay boyunca ikinci bir seans gerekmez. Sağlık sorunları olanlar, hamilelik öncesinde BT Terapi yaptırmak isteyenler, çok yoğun bir iş yaşamına sahip olanlar, bu yöntemi çok sık kullanmaktadır.

BT Terapi Ne kadar Sürer?

Hastanın kanı ve besleyici ilaçların karıştırılması ile aşı hazırlanır ve hastanın kafa derisine enjekte edilir. İşlem yaklaşık 1 saat sürmektedir. Bu süre ortalama süredir. Bazı hastalarda süre daha da uzayabilmektedir.

BT Terapisinin Faydaları Nelerdir.

  • Saçları besler
  • Saçlardaki dökülmeyi engeller,
  • Saçları güçlendirir
  • Saçların daha kalın ve gür olmasını sağlar
  • Çıkmaya gücü yetmeyen saçları güçlendirir ve çıkmalarını sağlar.
  • Saç arasındaki saçsız alanları daraltır. Boşluklar azalır, deri görünümü kaybolur.

Benzer Yazılar

Leave a Comment