Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kirli gıdaları yıkamadan tüketmek, çok soğuk veya sıcak içeceklerle boğazı tahriş etmek veya üst solunum yolu hastalıklar nedenleriyle oluşabilen boğaz ağrıları, beslenmeyi engelleyebileceğinden, özellikle çocuklarda hızlı çözülmesi gereken problemlerin başında gelmektedir. Bu yüzden özellikle annelerin okuyacağı bu metinde boğaz ağrısına ne iyi gelir konusunu işledik.

Bakterilerin neden olduğu iltihaplanmalarda antibiyotik tedavisi şart gibi gözükürken, mikrop veya diğer nedenlerle oluşan boğaz ağrılarını doğal yöntemlerle çözmekten vazgeçmeyin.

Boğaz ağrısı olan kişilerde vücut ateşi kırk dereceye ulaşması problemine oldukça sık rastlanmaktadır. Uygun yöntemlerle birkaç gün içinde atlatılabilen boğaz ağrısına karşı iyi gelen şeyleri anlatmaya başlayalım;

Geceleri yatmadan önce içilecek mine çiçeği çayı ile yemeklerden önce içilebilecek nilüfer bitkisinden kaynatılarak elde edilen çay en popüler olan boğaz ağrısı dindirme metotlarıdır. Günde üç kez içilebilecek karışımlar da mevcut. Menekşe, ebegümeci ve papatya, suya aynı miktarlarda eklenerek kaynatılırsa ve günlük olarak üç bardak şeklinde tüketilirse faydası muazzamdır. Tüm bu çay örneklerinde şekerlendirmeyi yine doğal yöntem olan bal ile yapmalısınız.

Hatmi çiçeği, sumak ve keten tohumu boğaz ağrısına iyi gelmektedir. Bu bitkilerden oluşan karışımı kaynatın ve süzün. Bu kez çayını değil süzme işleminden arta kalan posayı kullanacağız. Boğazı ağrıyan kişi, kalan posayı bir tülbent aracılığı ile boğazına sararsa yararını görmektedir.

Uygulanabilecek tüm doğal yöntemlere rağmen boğaz ağrınız dinmez ise iltihaptan şüphelenmeli ve hızlı bir şekilde yayılabilecek bu hastalığı önlemek adına, bir uzman hekime görünmenizde fayda vardır.

Benzer Yazılar

Leave a Comment