Bebek Odası için Dekorasyon Önerileri

Bebek Odası için Dekorasyon Önerileri

Bebek bekleyen çiftler bu en heyecanlı dönemde dünyaya gözlerini açacak olan bebeklere en güzel odayı hazırlamak için çaba sarf eder iken biz de bebek odası için dekorasyon önerileri sunarak oldukça güzel ve sağlıklı bir bebek odası hazırlamanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Beyaz Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek odası hazırlarken duvar renklerine dikkat etmeli ve mavi ile pembe renkler yerine daha farklı tek renkleri kullanmalısınız. Günümüzde genelde erkek çocuklar için mavi kız çocuklar için pembe renkler tercih edilir iken yeni trend bebek odalarında duvar renkleri olarak artık mavi ve pembe tercih edilmeyecek. Bunun yerine kırmızı veya yeşil duvar boyalarını tercih edebilirsiniz.

Bebeğiniz için bir oda hazırlamak istiyor ve en güzel mobilyaları alacak iseniz ileriye dönük düşünerek hareket etmeli ve bebek mobilyaları yerine daha çok genç odasına uygun mobilyalar seçmelisiniz. Oldukça hızlı bir şekilde büyüyecek olan bebeğiniz için tekrar mobilya almanız gerekmeyecektir. Bu yüzden gençlik yaşlarına uygun olan mobilyalara oda içerisinde yer vermek en doğru karar olacaktır.

Erkek Bebek için Oda Dekorasyonu

Kısa sürede gelişecek ve meraklı bir hale gelecek olan bebeğiniz kısa süre içerisinde çevresindeki her şeyi tespit ederek ellemek isteyecektir. Bu yüzden bebeğinizin sağlığına zarar verecek olan aksesuar ve mobilyaları ulaşamayacağı yerde dekore etmeli, onları eğitecek olan oyuncak ve diğer malzemeleri ise kendi becerisi ile ulaşabileceği alanlara yerleştirmelisiniz. Bu sayede çocuğunuzun kendine olan güveni de artacaktır.

Bebek odası içerisinde beşiğin konumu oldukça önemlidir. Bebeğinizin dışarıdan gelecek olan ışıktan çok fazla etkilenmemesi için özellikle sabah güneşi almayan yere bebeğinizin beşiğini yerleştirmelisiniz. Bu sayede sabah güneşinden rahatsız olmadan bebeğiniz rahat rahat uyumaya devam edecektir.

Bebek Odası Modelleri

Bebek odası için aksesuarlara çok fazla yer vermeyin. Oldukça az eşya kullanmanız önerilen bebek odalarında özellikle oyun parkı bulundurabilirsiniz. Bebek mağazalarında son yıllarda ilgi görmeye başlayan oyun parkları bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve eğitici oyuncaklar ile oynamasına yardımcı oluyor. Oldukça güvenli bir oyun alanı hazırlayacak olan oyun parkaları yumuşaktır ve bebeğinizin yerde kendine zarar vermemesi üzerine hazırlanmakta.

Benzer Yazılar

Leave a Comment